Tynk japoński: konserwacja, usuwanie.

 

tynk japoński 3 Tynk japoński posiada atest higieniczny, pochłania dźwięki i może być odporny na ogień.

Konserwacja tynku: Powierzchnia pokryta bawełną zawartą w tynku jest łatwa do czyszczenia i naprawy. Małych plam można się pozbyć przez przetarcie ich wilgotną ścierką, natomiast cięższe zabrudzenia należy zwilżyć ciepłą wodą dla rozmoczenia zniszczonej powierzchni tynku japońskiego, po czym usunąć warstwę za pomocą szpachelki. Po wyschnięciu uszkodzonej części trzeba nałożyć nową warstwę w miejsce usuniętej. Kurz z tynku jak już wpomnielismy w wcześniejszym poście można usunąć za pomocą odkurzacza.

Można zmienić kolor tynku, pomalować go farbą emulsyjną na wybrany przez siebie kolor, nie wpłynie to na zmianę jego faktury.
Jeżeli chcesz umieścić tynk w jadalni, pomieszczeniu, które może mieć styczność z wodą, parą przedostającą się z kuchennego wnętrza lub łazienki, dla uzyskania wodoodpornej powierzchni należy na suchy tynk japoński nałożyć jedną lub więcej warstw lakieru najlepiej akrylowego.

Usuwanie tynku: Nie ma w tym nic trudnego tak jak powyżej, należy powierzchnię tynku japońskiego dobrze nasączyć ciepłą wodą, aż dobrze nią nasiąknie i zeskrobać.

 
Tynk japoński: konserwacja, usuwanie.  

Powiązane

Tagi

, , , ,

O nas

Jak Urządzić jest niezależnym serwisem poświęconym urządzaniu wnętrz mieszkalnych i biurowych. Jeśli interesuje Cię urządzanie mieszkania, urządzanie domu, urządzanie salonu, kuchni, łazienki, sypialni, pokoju dziecka czy też pokoju nastolatka. Jeśli chcesz urządzić swoje biuro bądź przestrzeń wokół domu to świetnie trafiłeś. Na serwisie jakurzadzic.com znajdziesz niezliczone pomysły na adaptację swoich czterech kątów. Zapraszamy do zapoznania się z bazą niezliczonych pomysłów na wykończenie wnętrz oraz do dyskusji.

 
 

0 komentarzy

Bądź pierwszym, który skomentuje.

 
 

Zostaw komentarz

 
 
 


7 × 3 =