Oświetlenie w łazience

 
oświetlenie w łazience

Fot: mode:lina architekci

Jako źródło światła ogólnego stosuje się lampy halogenowe, montuje się je w podwieszanym suficie. W łazienkach trzeba wziąć pod uwagę materiał wykończeniowy powierzchni i jej wielkość oraz ustawienie lustra. Na gładkiej powierzchni jasnych płytek wyłożonych na ścianach światło będzie odbijać się po łazience dając ciekawe efekty wizualne. Jednak trzeba mieć na uwadze strefę przy umywalce, nad którą przeważnie umieszczane jest lustro. Przy, którym światło pełni niewątpliwie istotną rolę. Musi mieć ono odpowiednią temperaturę, stopień natężenia i przede wszystkim padać w taki sposób by nie oślepiać blaskiem użytkowników, szczególnie kobietom, w trakcie wykonywania makijażu.

Równomierne oświetlenie twarzy, w trakcie wykonywania codziennych czynności zapewni umieszczenie lamp z obu stron lustra i w razie potrzeby trzeciej nad nim. Źródło światła powinno wypływać spod mlecznych baniek lub być schowane za mlecznymi kloszami. Lampy można zastąpić specjalnymi panelami LED z kilkoma źródłami światła.

W łazience można zastosować oświetlenie dekoracyjne, stosując dolne oświetlenie wanny, diody LEDowe, podświetlając szafki i wnęki. Ze względu na bezpieczeństwo obok wanny i prysznica nie można instalować urządzeń zasilanych prądem, także nie jest wskazane używanie lamp przenośnych.

 
Oświetlenie w łazience  

Powiązane

Tagi

, ,

O nas

Jak Urządzić jest niezależnym serwisem poświęconym urządzaniu wnętrz mieszkalnych i biurowych. Jeśli interesuje Cię urządzanie mieszkania, urządzanie domu, urządzanie salonu, kuchni, łazienki, sypialni, pokoju dziecka czy też pokoju nastolatka. Jeśli chcesz urządzić swoje biuro bądź przestrzeń wokół domu to świetnie trafiłeś. Na serwisie jakurzadzic.com znajdziesz niezliczone pomysły na adaptację swoich czterech kątów. Zapraszamy do zapoznania się z bazą niezliczonych pomysłów na wykończenie wnętrz oraz do dyskusji.

 
 

0 komentarzy

Bądź pierwszym, który skomentuje.

 
 

Zostaw komentarz

 
 
 


2 × 4 =